м. Тернопіль, вул. Мазепи 10, офіс 503

+38 (096) 561 55 59

Відвідувачам розділу «Контакти» цікаво побачити не тільки адресу компанії, а й її розташування на карті, тому що не всі добре орієнтуються в назвах вулиць, а деякі користувачі можуть бути з інших міст. Загалом ситуації бувають різні, і карта розташування компанії — це вкрай корисна функція. По карті можна прокласти маршрут до місця призначення, розрахувати відстань, подивитися схему проїзду, переглянути наявність паркування, тому мапа на сайті потрібна, і найкраще, якщо вона інтерактивна.

Інтерактивна карта – це карта, в якій можна змінювати масштаб, рухатися в різних напрямках, дізнаватися про орієнтири. Звичайна карта у вигляді статичної картинки не дає такого широкого функціоналу.

Якщо на сайті карти немає, то користувачеві доведеться йти зі сторінки та користуватися сторонніми сервісами, що не дуже зручно.

Особливо інтерактивна карта для сайту необхідна компаніям, які реалізують свій продукт в офлайні за конкретною фізичною адресою. Тобто магазинам, салонам краси, сервісним центрам, медичним клінікам та іншим організаціям, які працюють у сервісній індустрії. Для них незрозуміла локація призводить до втрати клієнтів.

Зручність користувачів – це лише один аспект необхідності карти на сайті. Другий – це позитивний вплив на ранжування сайту, оскільки наявність карти є комерційним фактором. Сайти з добре опрацьованою сторінкою контактів з максимально повною інформацією, включаючи схему проїзду, маршрутів громадського транспорту, позитивно сприймаються пошуковими системами та за інших факторів займають більш високі позиції у видачі.

Як зробити інтерактивну картку для сайту

Сьогодні розмістити інтерактивну карту на сайті не складно, це може зробити навіть непрофесіонал. Зробити картку можна за допомогою спеціалізованих сервісів. Найпопулярніший з них: Google Maps та 2ГІС.

ЯК ЗРОБИТИ КАРТУ В GOOGLE MAPS

Крок 1. У сервісі Google Maps потрібно ввести адресу компанії в пошуковому рядку. Після того, як він знайде адресу на карті, потрібно натиснути кнопку «Поділитися».

Крок 2. У вікні потрібно вибрати вкладку «Вбудовування карт». Там уже можна змінити масштаб, вибрати розмір картки. Отримане посилання потрібно скопіювати і вставити в код сторінки.

При конструюванні карти потрібно врахувати один момент: щоб масштаб карти не змінювався під час скролінгу сторінки. На деяких сайтах коли прокручування сторінки вниз доходить до карти, вона зупиняється, і натомість з кожним поворотом коліщатка мишки збільшується масштаб карти. Цього в жодному разі не можна допускати, оскільки це вкрай негативно впливає на досвід користувача з сайтом, це дуже незручно і дратує користувачів – відсоток відмов з такої сторінки буде дуже великим. Щоб такого не сталося, потрібно вимкнути прокручування в коді карти.